Yaron Benyamini

גרנד מאסטר ירון בנימיני

קונג פו   טאי צ'י   צ'י קונג

העצמה אישית והתפתחות רוחנית באמצעות אומנויות לחימה

  לפרטים חייגו עכשיו: 050-7626-419   סדנאות\קורסים: 054-719-8552
Logo

ריפוי והחלמה באמצעות צ'י קונג וטאי צ'י שמי חנה, בת 62, נמצאת במעקב של מרפאת אי-ספיקת לב במכבי עקב פרפור פרוזדורים. מזה שנים שיש לי בעיות בלב הכוללות הצרות של המסתם המיטרלי ודליפה במסתם הטריקוספידלי. עקב כך אני מקבלת פרפור פרוזדורים מידי פעם.
לפני כ 8 שנים היה ההתקף הראשון שבעקבותיו אושפזתי בבית החולים כשבועיים. הדופק היה 150-200 לדקה ומיותר לומר שהרגשתי רע מאד. הייתי בחוסר תפקוד מוחלט עד כדי אי יכולת לשתות מים לבד שלא לדבר על קימה לבד מהמיטה, אפילו לא לרחצה. השתחררתי מבית החולים עם טיפול תרופתי ומאז, לפחות פעם בשנה, אני נכנסת למצב שנקרא היפוך (יציאת הלב מקצב סינוס) וזקוקה לאשפוז ומכות חשמל.
בין אשפוז לאשפוז ההרגשה שלי היתה מאד לא טובה. חשתי חולשה וקושי בתפקוד היומיומי בדברים כגון בישול, ניקיון וכו'... כמובן שלא יכולתי אפילו ללכת ברגל שכן חוויתי קוצר נשימה קשה. נוסף לבעיות הלב התווספו גם כאבי גב בלתי נסבלים, כאבי ברכיים ויחד עם זאת כמובן שגם המצב רוח לא היה משהו למרות שניסיתי להמשיך כרגיל. אך, היה קשה ובקיצור, איכות החיים שלי היתה ירודה מאד.

בתי ניסתה כל השנים הללו לשכנע אותי להצטרף לחוג טאי צ'י-צ'י קונג אך אני משום מה לא הקשבתי ותמיד מצאתי תירוץ למה לא. לפני 7 חודשים ראיתי שהמצב בלתי נסבל. אין ישועה ואין תקווה, יש רק הדרדרות במצב הכללי. החלטתי לנסות לעשות טאי צ'י וצ'י קונג והצטרפתי לשיעורים של מאסטר ירון בנימיני. 
ההתחלה היתה קשה, כאבו הרגליים, כאב לי הגב והיה קשה בכלל לגמור את השיעור. עם זאת, התעקשתי ולא ויתרתי. כשהכאבים והקושי היו חזקים מידי נחתי דקה או שתיים והמשכתי. לאחר כ 3 חודשים התחלתי להרגיש שיפור משמעותי ובביקור אצל הקרדיולוגית היא ציינה שאינה שומעת את האיוושה. שמחתי והמשכתי. עבר עוד חודש ויום אחד שמתי לב לפתע שעמדתי במטבח 3 שעות ולא כאב לי הגב.
כמו כן התחלתי ללכת ברגל ולא כאבו לי הברכיים והגב. החיוניות חזרה לחיי והתחלתי לתפקד בצורה נורמלית. בביקורת נוספת אצל הקרדיולוגית היא כתבה במכתב סיכום: מצב משביע רצון ביותר. והוסיפה "את בריאה, בואי ניפרד כחברות". כמה היה נפלא לשמוע מילים אלו. הראתי לכולם את המכתב סיכום. הרגשתי כמו תיכוניסט שקיבל 100 בבגרות, כמה זה נפלא. 
לפני חודש עשיתי אקו-לב ולאחר מכן ביקרתי את הפרופסור, מומחה למסתמים. בבדיקת האקו הוא ראה שהתכווצות הלב עלתה מ 45% ל 100% והחל להוריד לי תרופות. הוא היה מאד מופתע ומרוצה והתעניין בצ'י קונג.
היום אני אדם חדש, נולדתי מחדש. אני קמה כל יום בחמש וחצי או שש בבוקר, מתפקדת בבית, עובדת, מארחת (דבר שלא עשיתי שנים), יוצאת להליכות וכמובן ממשיכה באדיקות את אימוני הטאי צ'י-צ'י קונג השבועיים. זה פשוט נפלא ומדהים.
אני ממליצה בכל פה ועם כל הלב לכל אחד שסובל מהלב ומכל דבר אחר - לכו לשעורי טאי צ'י וצ'י קונג וכל הרווח יהיה שלכם. ממני, בברכת בריאות טובה, חנה.

 

לפי מחקרים מתאמני צ'י קונג וטאי צ'י נהנים מ:
• הפחתת סטרס ודכאון
British Journal of Sports Medicine, 2010
• שיפור מצב רוח ואיכות חיים
BMC Complementary and Alternative Medicine, 2010
• שיפור המערכת החיסונית
Archives of Internal Medicine, 2004
• הפחתת לחץ דם
Health Promotion International, 2004
• שיפור יציבות ושיווי משקל
Journal of American Geriatric Society, 2006
• הגדלת נפח המוח ומדדים קוגניטיביים
Exercise for Mood & Anxiety Disorders: Therapist Guide, 2009

 

לפרטים אודות שיעורי טאי צ'י וצ'י קונג צרו קשר ב 03-9244329 או התייעצו עם המאסטר ב 050-5250408
כל הזכויות שמורות © 2024 מכללת ילון.