Yaron Benyamini

גרנד מאסטר ירון בנימיני

קונג פו   טאי צ'י   צ'י קונג

העצמה אישית והתפתחות רוחנית באמצעות אומנויות לחימה

  לפרטים חייגו עכשיו: 050-7626-419   סדנאות\קורסים: 054-719-8552
Logo

עוצמת החיים שבתנועה

כח החיים הנחבא בטכניקות התנועה האנרגטית

 

בטכניקות תנועתיות (כמו לדוגמא טכניקת הטאי-צ'י - הנקראת גם "האחת שמעבר למילים"), קיים קוד גנטי המאגד "אנרגיית חיים" הפורצת החוצה אל מעבר לתנועה בעת ביצועה. אנרגיות חיים - אלה המזינות את חיינו ברבדים שונים ותורמות רבות לאיכותם.

במילים אחרות, קיימת אנרגיית חיים שלמה על כל ביוטוייה הנחבאת בתנועת האדם, וע"י תרגולה של אותה תנועה אנרגטית - אנו מתחברים לאותו כוח ולרבדים השונים של אנרגיות החיים בבחינת מימוש ("הורדת התכנים") "היצירה האנרגטית השלמה" של הבורא (או: הקוסמוס).

 פיצוח אותו קוד גנטי של הפורמט (או - התנועה הפנימית) איננה מצוייה רק באופן הצורני של התנועה, אלא במבנה האנרגטי של "בתי השיר" (חלקי הפורמט; סקשנים - כבתי השיר) ביצירה וכן בצורת החיבורים שבין חלקיו השונים.
 

לפני שניכנס לעומק בעניין זה, אבקש לשים לב למשמעות האנרגיה המצויה בכל משפט ומשפט אשר מרכיב "בית" שכזה. לכל אחד מאלה תרומה ייחודית משלו להזנת כוח החיים שלנו. בכל אחד מהמשפטים נמצאת אנרגיה חיונית שמזינה אותנו בעת שנעים עימה. בכל עת שנתרגל תנועה של משפט אנו למעשה מושכים אלינו שלווה מחד ומיקוד עם צלילות מנטלית מאידך.
במשפט תנועה אחד חבוייה אנרגיה שמנקה את הלחצים שלנו ושוטפת את המתחים ויוצרת ריכוז מנטאלי ומיקוד פעולה.

 

וכיצד מתאפשר המימוש?

פשוט; רק לנוע ולהתחבר לקצב, למוסיקה האנרגטית הנובעת מ"היצירה" ולאפשר לעצמנו להרגיש ולהתרגש עימה; לפתוח את הלב ולהתכוונן לתדר האנרגטי של התנועה. בביצוע זה, אנחנו מאחדים וקושרים גוף ונשמה. התנועה האנרגטית מאפשרת לחוות את החיבור הזה ברמות העמוקות ביותר ולפיכך "למשוך" את הלא-מוחשי והאנרגטי לעבר המוחשי, החומרי והמציאותי.

כל משפט תנועה מכיל מספר רכיבים, בדיוק כמו שזרוע או רגל מכילים כל הרבה סוגי תטים ורקמות.
כלומר: כל צורת תנועה שכזו מבטאת בעצם סוג של אנרגיית-חיים או בכינויה הסיני - "צ'י"  - אנרגיית-חיים חיונית. אנרגייה זו נשענת על עקרון היין-והיאנג - איזון והסתגלות למצב הופכי המביא לשלמות.

על זה נוסף עקרון חמשת-האלמנטים או חמש הפאזות הנקראות בסינית - "וו-שינג".
חמשת סוגי האנרגיה מבטאים רגשות וצורת התייחסות שאם נכיר אותה ניטיב לתפקד במצבי חיינו השונים. אלו הם: אנרגיית המים, האדמה, האש האוויר\מתכת והעץ.


אנרגיית המים במבנה המנטאלי\רגשי מסמלת יכולת "עיכול" של מצבים וביטויים של רגשות. כמו כן, אנרגייה זו מאפשרת ניקוי ושטיפה של חרדות והתאמה\הסתגלות לשינוי שאינו צפוי.

לעומתה - אנרגיית האש מסמלת למשל תשוקה וכוח רצון חזק למימוש מאוויים וחלומות. אנרגיה זו תומכת בכושר ההתמדה של האדם והסיבולת שלו. אנרגיית האש מספקת עוצמה בלתי מתפשרת שעם האימון ניתן לווסתה ולרסנה בכדי להתאימה לטיב ההתרחשות.

אנרגיית האוויר שייכת לאלמנט המתכת בביטויו הפאסיבי - "הייני". אנרגייה זו קשורה לתקשורת טובה ולקלילות ביצוע ופתיחות לרעיונות חדשים. במובן האקטיבי - "היאנגי" של האלמנט, אנרגיה זו מאפשרת מיקוד חשיבה ודיוק ביצוע.

אנרגיית העץ תעזור לנו ליצור חיבור טוב יותר ושיתוף פעולה לאנשים סביבנו.אנרגייה זו מאפשרת הבנת זמנים בתהליך של יצירה וחיבור ידע ישן לאפליקציה עכשווית.

כך שבאמצעות סוג של תנועה (או - "הפעלה של סוג צורה במרחב") אנו מפעילים סוג של קוד המצוי בטכנקיה, אשר בתורו אפשר ממשק של גופינו הפיזי והחיים שלנו עם אותן אנרגיות מים, אש וכד', שהן "הדלק" ליצירת האירועים כפי שאנו מבקשים שייתרחשו.
זהו מדע שמעבר למילים ואף מעבר למחשבות - כזה היוצר מציאות מבוקשת.

 

אולם, עולם התנועה האנרגטית או "הטכניקות הפנימיות" (בסינית - "ניי גונג") מורכב אף יותר מכך, ומאפשר העברת אנרגיה בווליום גבוה יותר בשל החיבורים שבו ו"הקוד הבינארי" המצוי בו. קוד זה משתקף בד.נ.א האנרגטי הטבוע במבנה הפורמט בצורת מיספור החלקים (סקשנים) וחלקיו.

לדוגמא: בפורמט הטאי-צ'י העתיק (הראשון) מצויין 8 סקשנים המסמלים חיבור של אין-סוף ושלם בין חומר לקוח המאפשר שפע. לכל אחד משמונת החלקים או "בתי השיר" מספר משפטים ייחודי היוצר כוח אנרגטי ייחודי ועוצמה שונה של אותה אנרגיה. למשל סקשן 1 בנוי מ-5 משפטים וכך תומך באנרגיה של התחלה לכדי שינוי בעוצמה ובתפקוד הכרחיים. בהמשך, סקשן 2, המסמל את "הגוף" (Body & Knowledge), בנוי מ-24 משפטים (2X12)., סקשן 3 בנוי מהמספר המיסטי 17 וכד'.

המספרים, כידוע, מסמלים תדרי אנרגיה והם בתורם יוצרים מציאות. כל מספר מכיל בתוכו כוח מימוש ספציפי לפעולות שאנו מקיימים בחיינו - אהבה, יצירה, השארה וכד'.
אם נחבור לתדר כזה או אחר ולהתכווננות המנטאלית שמגיעה עמו (ולו במעט), הרי שבעצם ביצועה של התנועה האנרגטית אנו מפעילים בנו יכולת חדשה שאיתה נצא אל מציאות חיינו.
 

לסיכום, גם אם לא ננסה להבין וגם אם לא נחשוב - חשוב שנפעל. בתנועה קיימת פעולה - וזו בתורה מאפשרת לנו להתמזג עם אותן אנרגיות נחשקות ולהרוות אותנו ממעיין החיוניות, השמחה, העוצמה והאהבה האינסופית של הבורא ועולמו.
במקום שיש תנועה - יש בריאות. אך מעבר לכך - בעת שאנו יוצרים בנו את התנועה - אנחנו מאפשרים באותו הרגע "לאלוהים" ולאנרגיות הגבוהות לחבור אלינו ולגעת בכל אחד מאיתנו.

 

אני מאחל לנו תמיד לנוע קדימה עם עוצמת החיים במלואה.


ירון בנימיני
כל הזכויות שמורות © 2024 מכללת ילון.